Menu Close

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

Priminimas apie VSS darbo laiką

Priminimas (žr. priedą) apie Vilniaus lopšelyje – darželyje „Geniukų kalvė“ dirbančios visuomenės sveikatos specialistės darbo laiką, pagrindines atsakomybes bei kontaktus, kuriais galite drąsiai kreiptis kilus klausimams.


Vaikų emocijos

Mieli tėveliai (globėjai, rūpintojai),

Viena pagrindinių tėvelių užduočių lavinant vaikų emocinį intelektą – padėti jiems suprasti jausmus, įvardyti ir reikšti emocijas bei išmokyti jas „paleisti“. Dalinamės informaciniu pranešimu (žr. priedą), kuriame aptariame, kaip padėti pykstančiam ir liūdinčiam vaikui bei koks yra tėvų vaidmuo ugdant vaikų emocijas.


„W sėdėsena kas tai ir kaip jos išvengti“

Gerbiami tėveliai (globėjai, rūpintojai)!

Tinkamų įpročių formavimas yra itin svarbus harmoningam ir visapusiškam augimui. Vaikystėje formuojasi dauguma judėjimo įpročių, kurie lemia žmogaus fizinį vystymąsi. Netinkamai susiformavę judėjimo, miegojimo ar net sėdėjimo įpročiai gali skatinti vystytis netinkamus judesio modelius, dėl kurių ateityje gali kilti raumenų ir sąnarių problemų.
 

Viena dažniausiai pasitaikančių netaisyklingų laikysenų sėdint – „W” sėdėsena – poza, kai vaikai sėdi sulenkę kojytes per kelius ir į šonus. Parengėme patarimų, kaip to išvengti ir kaip šią sėdėseną pakeisti taisyklinga. Tikimės, kad informacija Jums bus naudinga. Būkite sveiki!


Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas

Mieli tėvai (globėjai, rūpintojai)!

Prasidėjus vasarai svarbu pasirūpinti kasmetiniu profilaktiniu vaiko sveikatos patikrinimu, tai puiki prevencinė priemonė siekiant išvengti ligų ir palaikyti gerą vaiko sveikatos būklę.
Kartą metuose profilaktiškai tikrintis sveikatą ir apsilankyti pas šeimos gydytoją bei gydytoją-odontologą privaloma visiems vaikams iki 18 metų.
Kviečiame susipažinti su Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ parengta informacija (žr. pav. „Profilaktinis vaiko sveikatos patikrinimas“).
 

Pasirūpinkite savo vaiko gerove jau dabar!


Vaikų ligos ir ugdymo įstaigos lankymas

Mieli tėveliai (globėjai, rūpintojai),

Dažni ikimokyklinukų susirgimai yra kone didžiausias žiemos sezono rūpestis. Šiose rekomendacijose pateikiame patarimus, kurie padės atpažinti prasidedančios ligos simptomus ir etiškai reaguojant į situaciją sustabdyti ligos plitimą tarp darželio bendruomenės narių.
 

Saugokime vieni kitus ir likime sveiki!

Skip to content