Menu Close
Šimtai vaikų balsų praėjusią savaitę suskambo Mokytojų namuose vykusiame Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų dainų ir šokių festivalyje „Skambėk ir žaliuok, Lietuvėle“, skirtame Dainų šventės 1️⃣0️⃣0️⃣ metų jubiliejui. Festivalyje dalyvavo daugiau nei 200 mažųjų atlikėjų iš 14 Vilniaus ikimokyklinio ugdymo įstaigų. Pasipuošę tautiniais kostiumais, padabintais etniniais raštais, segintys ženkliukus su renginio logotipu, sugužėjo mažieji atlikėjai, jų mokytojai ir svečiai į Didžiąją salę. Festivalyje skambėjo nuostabūs muzikiniai ir folkloro ansamblių atliekami kūriniai. Susirinkusius maloniai džiugino atliekami įvairių Lietuvos regionų liaudies šokiai. Kiekvienas pasirodymas buvo unikalus, kūrybiškas, atskleidžiantis tautos bendrystės jausmą ir atspindintis meilę ir pagarbą Lietuvai. Visos skambiausios dainos, gražiausi šokiai buvo skirti Tėvynei Lietuvai 🇱🇹.
Vilniaus lopšelio – darželio ,,Geniukų kalvė“ ir lopšelio-darželio „Vandenis“ direktorės išreiškė dėkingumą ikimokyklinio ugdymo įstaigų pedagogams už kūrybiškumą, tautinių vertybių puoselėjimą ir iniciatyvumą vedant ugdytinius kultūros pažinimo keliu bei skiepijant mažiesiems atlikėjams meilę dainai, šokiui ir gimtajai šaliai. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vyriausioji patarėja Alina Kowalewska džiaugėsi, kad festivalis sutelkė ir subūrė Vilniaus miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikus, mokytojus, vadovus, tėvelius ir suteikė galimybę prisiminti savo kultūrinį paveldą, puoselėti lietuvių kalbą, kultūrą ir tradicijas. Visiems dalyviams buvo įteikti Vilniaus miesto savivaldybės parengti padėkos raštai ir atminimo dovanos – edukaciniai žaidimai 🥰.
Renginio organizatoriai vaišino dalyvius šventiniais meduoliais su logotipu „100 metų dainų šventei!“.
Festivalį vainikavo jungtinis dalyvių, mokytojų ir svečių choras, atliekantis Ingos Šeduikienės dainą „Nupiešiu Lietuvą“. Vaikų ir pedagogų balsais nuvilnijo „Juk nėr gražesnės Lietuvos nei ši: vaikų širdim ir rankomis tapyta“.
Didelis AČIŪ mūsų renginio dalyviams Vilniaus lopšelis-darželis „Berželis“, Vilniaus lopšelis-darželis ,,Malūnėlis”, Lopšelis-darželis Šilelis, Lopšelis – darželis ,,Aušrelė“, Vilniaus lopšelis – darželis „Gandriukas“, Vilniaus lopšelis – darželis „Pasakaitė“, Lopšelis- darželis „Gintarėlis“, Darželis Giraitė, Lopšelis – darželis „Pilaitukas“, Vilniaus Markučių lopšelis-darželis, Lopšelis – darželis ,,Žiburėlis“, Vilniaus Lopšelis-darželis Spragtukas, festivalio iniciatorėms ir renginio vedėjoms Danguolei Palvinskienei, Juditai Barzinskienei ir Laurai Butvydaitei, Vilniaus m. savivaldybės administracijos vyriausiajai patarėjai Alinai Kowalewskai ir visai Vilniaus lopšelis- darželis ,,Geniukų kalvė” ir Vilniaus lopšelis-darželis „Vandenis“ komandai, padėjusiai sukurti šventę vaikams 💛💚❤️.
Skip to content